وب سایت شخصی دکتر محمد علیرحیمی

wWw.m-alirahimi.ir wWw.mohammad-a.ir wWw.dr-alirahimi.ir

تویوتا با سدان تمام هیدروژنی خود به جنگ تسلا S آمد!

 باشد، اما این شرکت همچنان از ورود به تولید خودروهای تمام الکتریکی اجتناب می‌کند و در عوض بر روی سوخت هیدروژنی به عنوان سوخت خودروهای آینده خود حساب باز کرده است.

تویوتا شاید صاحب یکی از برترین خودروهای هیبریدی دنیا Prius باشد، اما این شرکت همچنان از ورود به تولید خودروهای تمام الکتریکی اجتناب می‌کند و در عوض بر روی سوخت هیدروژنی به عنوان سوخت خودروهای آینده حساب باز کرده است.نخستین حرکت قابل توجه در این راه، مدل سدانی است که از سوی تویوتا برای سال 2015 به بازار ژاپن و پس از آن ایالات متحده و اروپا راه پیدا خواهد کرد. خودروی بی‌نام و جدید تویوتا قیمتی 70 هزار دلاری دارد که شانه ای محکم به خودروی تمام الکتریکی تسلا مدل S با همین قیمت می‌زند.تویوتا قول رانندگی 430 مایلی را با خودروی جدید خود داده، در حالی که سوخت‌زنی مجدد آن تنها 3 دقیقه به طول می‌انجامد. اعدادی که از تکنولوژی پیشرفته این خودروها پرده برمی‌دارد.
بعد از ارائه‌ی آوریل 2015 این ماشین در ژاپن، این سدان بی‌نام وارد بازارهای اروپا و آمریکا و به طور مشخص کالیفرنیا خواهد شد؛ مکانی که خودروهای با تکنولوژی جدید همیشه جایگاه ویژه ای داشته‌اند و حتی همین حالا در حال نصب ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی نیز می‌باشد.تویوتا در حال حاضر جزئیات کاملی از قیمت این محصول در مناطقی غیر از ژاپن ارائه نکرده است. همچنین جزئیات زیادی نیز از مشخصات فنی آن منتشر نشده که باید در ماه‌های آینده منتظر آن‌ها باشیم.رقابت جدی تسلا و تویوتا در سال آینده هر چند ممکن است مقداری گرم باشد، اما باید توجه داشت که الون ماسک (رییس تسلا) سطح نفوذ ایستگاه‌های الکتریکی خود را روز به روز در آمریکا گسترش می‌دهد و با اقدام مدتی قبل خود در ارائه جزئیات سیستم استثنایی سوپرشارژر تسلا راه را برای ورود بیش از پیش شرکت‌های بزرگ خودروسازی به آمریکا و البته در کنار تسلا باز کرده است.

الون ماسک در صدد تولید یک امپراتوری در آمریکا و سپس در جهان است؛ آیا سوخت هیدروژنی یارای رقابت در برابر باتری‌های الکتریکی او را خواهد داشت؟ اندکی بعید به نظر می‌رسد...

منبع

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

موضوع مطلب

عنوان مطلب پیشنهادی شما در اینجا قرار می گیرد

می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید.

متن کامل

من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic